Atrakcje dla dzieci w Warszawie – co robić, gdy pogoda dopisuje?

steinar-engeland-113404

Z domu najprzyjemniej wychodzi się wtedy, gdy pogoda jest przyjemna. Właśnie dlatego to idealny czas na rodzinny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na atrakcje dla dzieci w Warszawie!

1. Wizyty w parku

Park to chyba najbardziej popularne miejsce rodzinnych spacerów. Gdy chodzi o Warszawę, mamy w czym przebierać. Możemy wybrać się do Łazienek Królewskich, Parku Ujazdowskiego czy też odwiedzić Ogród Saski. Świetnym pomysłem może być też wyprawa do Wilanowa.

2. Wizyta w Zoo

Warszawskie Zoo to jedyne tego rodzaju miejsce, gdzie możemy zapoznać się z tysiącami różnych zwierzaków. Dla dzieci to niesamowita okazja do bliższego zobaczenia tych, które dotychczas widoczne były tylko w książkach czy na filmach. Słonie, żyrafy, lwy czy zebry to tylko początek długiej wyliczanki.

3. Parki linowe

Gdy pogoda dopisuje, możemy też zaplanować rodzinną wizytę w parku linowym. Maluch może wtedy świetnie się bawić, przemierzając drewniane mosty czy spróbować swoich sił we wspinaczce. To doskonały wybór na ciepłe dni!

4. Place zabaw

Nie tylko ten na osiedlu czy w okolicznym parku, ale również warto odwiedzić inne place zabaw w Warszawie. Zachwycają nowymi atrakcjami i na pewno będą dla malucha świetną okazją do wyszalenia się na świeżym powietrzu.

5. Miasteczko ruchu drogowego

Znajdujące się na Tarchominie miasteczko ruchu drogowego to jedyna tego rodzaju atrakcja w Warszawie. To tutaj dzieci mogą bezpieczni uczyć się zasad ruchu drogowego. Po ulicach miasteczka możemy przemieszczać się pieszo, na hulajnogach czy na rowerach. Park dostępny jest bezpłatnie i otwarty jest w wybrane dni w tygodniu

6. Centrum Nauki Kopernik

To chyba jedna z najbardziej popularnych atrakcji dla dzieci w Warszawie. Zachwyca interaktywnymi i pouczającym wystawami, ale również oferuje wiele innych atrakcji. Na uwagę zasługują planetarium, zielone ogrody na dachu Centrum oraz nowoczesny plac zabaw.

To tylko wybrane atrakcje dla dzieci Warszawa ma ich o wiele więcej. Zapraszamy serdecznie do podzielenia się swoimi propozycjami!

Dodaj komentarz