Biżuteria – sposób na szczęście

stainless-878370_640Ja i mój mężczyzna uwielbiamy biżuterię. Każdy z nas moje swoją szufladę, ja to nawet dwie, po brzegi wypełnione różnymi wspaniałościami. Fajnie, że jest to nasza wspólna pasja, bo wyszukujemy różnych okazów. Jeździmy po targach ze starociami, chodzimy do second handów, sklepów z antykami no i oczywiście do jubilera, i innych gdzie tylko można na coś pięknego zapolować. Oczywiście kupujemy też sobie nawzajem. Ja mam trochę trudniej ponieważ męska biżuteria, nie jest tak powszechna jak ta damska.

Biżuteria nie tylko dla kobiet

Oczywiście jakiś tam wybór jest ale nie jest taki duży jak dla kobiet. Nie do końca to rozumiem. Przecież w odległych czasach, na dworach królewskich to mężczyźni nosili biżuterię męską. Była ona bardzo wykwintna, bogata i piękna. Ale była też normalnością, na porządku dziennym faceci nosili różne błyskotki. Musiało to się pewnie zmienić wraz emancypacją. Dlatego pewnie, tak lubimy starocia bo tam można znaleźć więcej ozdób skierowanych do facetów. Ale mamy też ulubione firmy i sklepy, które współcześnie mają dość duży wybór biżuterii i dla kobiet i dla facetów, w tym produktów pasujące i dla jednego i dla drugiego. Uwielbiamy na przykład bransoletki apart.

Wybieramy sobie takie same, a potem czujemy się jak bratnie dusze, jakby to były nasze amulety. Ja dodatkowo lubuję się w srebrnych kolczykach, których na szczęście jest pod dostatkiem, wszędzie. Fajna sprawa, bo nie mamy problemu z robienie, sobie prezentów kupujemy sobie na wzajem  biżuterię i już. Ja najczęściej dostaje srebrne kolczyki. Ale jeśli jest nasza rocznica co roku wspólnie wybieramy bransoletki apart to taka nasz tradycja i sposób na szczęście.

Dodaj komentarz