Dlaczego warto stosować spraye do opalania?

Udało Ci się kupić wycieczkę last minute od razu po sezonie? Pełne słońce i piasek plaży to doskonałe warunki do opalania. Wystawianie skóry na ciepłe promienie to przede wszystkim relaks, który daje doskonały efekt w postaci estetycznego zbrązowienia, jednak uzyskanie opalenizny może wiązać się z różnymi konsekwencjami, jeśli skóra nie zostanie odpowiednio zabezpieczona przed negatywnym działaniem promieniowania UV.

Czym jest SPF i jaką jego wartość wybrać?

Skrót SPF pochodzi od słów Sun Protection Factor i określany jest współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Stosowanie preparatów z SPF chroni skórę przed promieniowaniem UVB, które odpowiedzialne jest za brązowienie skóry, ale również za oparzenia słoneczne; oraz przed promieniowaniem UVA, które przyczynia się do powstawania przebarwień czy starzenia się skóry. Najczęściej wybieraną wartością współczynnika SPF jest 50, która chroni skórę aż w 97%.

Krem czy spray?

Zdecydowaną przewagę w tej rywalizacji ma spray. Jest łatwy w nakładaniu i szybko się wchłania, dzięki czemu do skóry nie przykleja się piasek, ani ubrania. Marka Oriflame udoskonaliła produkt, wprowadzając na rynek spray do opalania z wysokim filtrem SPF 50, który dodatkowo jest odporny na wodę, ma lekką formułę i rozprowadzany jest w formie przyjemnej, chłodzącej mgiełki. Oprócz ochrony przed szkodliwym działaniem słońca, spray zabezpiecza skórę przed wolnymi rodnikami.

Kiedy i jak stosować spray?

Oczywistością jest ochrona skóry podczas opalania. Jednak już w tym przypadku często popełnia się błąd pomijając uszy czy dłonie, które również są wystawione na negatywne działanie promieniowania ultrafioletowego. Spray najlepiej nałożyć na kilkanaście minut przed wyjściem na słońce. Należy pamiętać, że niewystarczające jest jednorazowe zabezpieczenie skóry, w ciągu dnia powinno się to czynić minimum kilka razy. Dlatego doskonałym wyborem będzie spray do opalania Oriflame, który jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca w torebce. Warto pamiętać o tym, że promieniowanie UV dociera na ziemię również w pochmurne dni – wtedy też należy stosować ochronę.

Dodaj komentarz