Nowoczesna biżuteria

necklace-518275_640Zauważyłam, że w ostatnich latach złoto traci na atrakcyjności i zainteresowaniu, oczywiście złoto w relacji ze złotą biżuterią. W szczególności młodzi ludzie, ale nie tylko, stawiają na inne metale szlachetne, choć nie tylko szlachetne. Bardzo modna jest na przykład biżuteria sztuczna, która jak przegląda się katalogi z modą, bije rekordy popularności. Faktycznie, wyroby zaliczane do tego typu biżuterii są bardzo ciekawe i oryginalne. Nie odbiegają klasą i wyglądem od tych tradycyjnych a wręcz przeciwnie wyróżniają się na tle tych klasycznych, znanych już wszystkim i jakoś tak opatrzonych. Być może wynika to z faktu, że to coś nowego a więc i atrakcyjnego i przyciągającego.

Nie wieje nudą, zdecydowanie nie. Ponadto, największy atut – cena. Biżuteria sztuczna, nie ma co się oszukiwać jest dużo tańsza od tej klasycznej, choć zbliżona cenowo do biżuterii srebrnej, która zresztą również cieszy się większym zainteresowaniem i aprobata aniżeli wyroby ze złota. Biżuteria srebrna jest dodatkowo często wykorzystywana w roli biżuterii ślubnej. Narzeczeni co raz częściej stawiają na srebrne obrączki, pierścionki, spinki do garnituru.

Przyszłe panny młode mają w czym wybierać, i nie muszą jakoś szczególnie, martwić się o i tak mocno nadszarpnięty budżet. Ciekawe srebrne naszyjniki, kolczyki, bransoletki, ale także spinki do włosów, diademy, czy inne dodatki. Jeszcze bardziej oryginalnie wyglądają zestawienia biżuterii srebrnej i biżuterii sztucznej. Nic więc dziwnego, że młodzi komponując swoją idealną, wyjątkową i niepowtarzalną biżuterie ślubną stawiają na te nowoczesne pozycje.

Dodaj komentarz