Sala na wesele – jakie możliwości ma Młoda Para?

Organizacja wesela okazuje się być niemałym przedsięwzięciem – zwłaszcza, że przygotowanie zaplecza do zabawy dla całej rodziny może okazać się naprawdę kosztowne.

Wiele osób podkreśla, że nie wyobraża sobie zaciągnięcia kredytu związanego ze ślubem, jednak szybka kalkulacja wydatków i własnych możliwości skłania je ku tej decyzji – wesele dla mniej, niż stu osób kosztować może Młodą Parę nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie da się ukryć, że jednym z ważniejszych wydatków jest wówczas sala weselna – podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić na jej rezerwacji.

Kompleksowe rozwiązania

Czasy, gdy wesela odbywały się na wiejskich salach dawno minęły. Obecnie większość Par Młodych decyduje się na eleganckie sale weselne, które mają zachwycić w równiej mierze ich i zaproszonych gości. W zaoszczędzeniu gotówki w tym obszarze może pomóc decyzja o kompleksowym rozwiązaniu – hotel na wesele zagwarantuje zaproszonym osobom nie tylko miejsce do całonocnej zabawy, lecz także nocleg i wyżywienie w trakcie imprezy. Przy wyborze tego typu lokalizacji na ślub często można liczyć na specjalne rabaty. Obiekty chętnie bowiem stosują specjalne promocje dla tak dużych rezerwacji.

Nie przegap terminu!

Jednakże o oszczędnościach można mówić dopiero wówczas, gdy sala na wesele zostanie w pierwszej kolejności zarezerwowana. Okazuje się, że osoby planujące ślub muszą liczyć się z terminami rezerwacji nawet na dwa lata do przodu! Oznacza to, że podjęcie decyzji o organizacji wesela rzadko zrealizować można jeszcze w tym samym roku. Istnieje jednak taka możliwość – Młode Pary, które z różnych powodów nie mogą przeprowadzić ceremonii odstępują swoje rezerwacje w obniżonych cenach. Jest to praktyka rzadka i ryzykowna, lecz niezwykle oszczędna dla osób przejmujących sale.

Wielka sala, czy kameralna knajpa?

Nie brakuje również tych par, które decydują się na zorganizowanie kameralnego przyjęcia, zamiast hucznej zabawy weselnej. Wówczas wystarczy zarezerwować wybraną knajpę i opłacić posiłki dla gości, co w zależności od ilości zaproszonych osób nie kosztuje tyle, ile przyjęcie w wielkiej sali. Zazwyczaj restauracja na wesele przystrojona jest w okolicznościowe dekoracje, tak by Młoda Para nadal mogła czuć się wyjątkowo. Praktyka ta coraz częściej wybierana jest przez Nowożeńców.

Dodaj komentarz