Ten wielki dzień

wedding-443600_640Przygotowania do ślubu i wesela trwają o wiele dłużej, niż nam się wydaje. Wiedzą o tym doskonale pary, które już stanęły na ślubnym kobiercu, a w szczególności panie. Przyszłe panny młode zwykle bardziej angażują się w przygotowania, zwłaszcza jeżeli chodzi o detale dotyczące strojów, dekoracji, kwiatów. Są jednak etapy, przez które narzeczeni powinni przebrnąć razem. Pierwsze plany związane z ustaleniem daty i tych najważniejszych rezerwacji dokonują się nawet 2 lata przed samą ceremonią. Tak wcześnie zaczęte przygotowania to nie fanaberia młodych ludzi, wymaga tego rynek usług w branży weselnej. Od czego należy zacząć sprawy organizacyjne?

Im wcześniej, tym lepiej

Pierwsza i podstawowa sprawa, to wspólne ustalenie daty ślubu. Jeżeli data jest odległa, na początku należy zarezerwować sale bankietową, dom weselny, restaurację – wszystko wedle gustu i ilości gości. Domy weselne przeżywają dzisiaj prawdziwe oblężenie, dlatego nie warto zwlekać z rezerwacją, im wcześniej, tym większe prawdopodobieństwo, że termin będzie wolny. Minimalnie rok przed wielkim wydarzeniem trzeba wybrać zespół muzyczny lub wodzireja, również fotografa i kamerzystę. Jeżeli narzeczeni chcą mieć udaną imprezę i piękną pamiątkę w postaci zdjęć, to nie powinny oszczędzać ani na zespole, ani na fotografie. Najlepsi są rezerwowani z rocznym (nawet dwuletnim) wyprzedzeniem. Ważne, aby para wybrała wspólnie, zgodnie ze swoim gustem, wiadomo, że nie dogodzi się wszystkim gościom.

Bez gości nie będzie wesela

wedding-322034_640-1Ustalona data, zarezerwowany dom weselny, dobry zespół, fotograf, filmowiec… jest chwila spokoju. Oczywiście, różne pomysły, inspiracje nieustannie chodzą po głowie, główne przyszłym pannom młodym. Kiedy od wielkiej daty narzeczonych dzielą już tylko miesiące należy pomyśleć o zaproszeniach. Większość osób lubi sobie wcześniej planować wakacje, urlopy, imprezy, dlatego warto zapraszać wcześniej. Zaproszenia ślubne są pięknym uzupełnieniem całej dekoracji weselnej, strojów pary młodej. Z drugiej strony, mogą też stać się inspiracją na dalsze dekoracje. Ważną rzeczą są szczegóły – imiona i nazwiska gości, dane adresowe, numery telefonów, daty potwierdzenia, dlatego trzeba wybierać najlepsze firmy specjalizujące się w projektowaniu i drukowaniu zaproszeń i innych papeterii okolicznościowych.

To już niedługo

Gdy już goście są już zaproszeni, nadchodzi czas na strój młodych (jeżeli będą szyte), firmy dekoratorskie, czy też inne specjalizujące się w organizacji ślubów i wesel. Ostatnie tygodnie to formalności urzędowe i/lub kościelne, ustalenie menu w domu weselnym lub z firmą kateringową, końcowe przymiarki, kupno dodatków, zamówienie kwiatów, dogranie szczegółów z zespołem, fotografem, usadzenie gości. Takich małych i większych spraw gromadzi się całkiem sporo, ale z dobrym planem, odpowiednią organizacją i pomocą bliskich z pewnością wszystko się uda.

Dodaj komentarz