Wesele w uroczystej oprawie

 

Własne wesele to moment tak wyjątkowy, że wypada go uczcić organizując przyjęcie w specjalnym miejscu. Zwykłe sale weselne często już nie wystarczają – taka opcja jest zbyt mało ekskluzywna, gdy można urządzić wesele na zamku.

Wesele w uroczystej oprawie

Organizacja wesela na zamku to pomysł nie nowy – był znany już od dawna. Dziś jednak moda na styl retro wraca do polskich tradycji, a wesela są często urządzane w nietypowych miejscach. W parze z taką lokalizacją powinna iść też atmosfera całego przyjęcia. Gdy organizuje się ślub na zamku – nie warto zapraszać zespołu disco-polo ani zachęcać gości do sprośnych zabaw. Wszystko powinno być tak dostojne, jak dostojna jest atmosfera zamku w Gniewie. Odpowiednie ubrania, dopasowana muzyka, czy staropolskie potrawy pomogą w uzyskaniu odpowiedniego klimatu. Gdy para młoda także się w niego wczuje, jest duża szansa, że wszyscy goście dadzą się ponieść klimatowi rodem z epoki.

Klimat całej ceremonii budowany jest już od momentu zaślubin, które można zamówić w krzyżackiej kaplicy. Odbywają się one z udziałem chóru gregoriańskiego „Schola Cantorum Gymevensis”, co nadaje jeszcze większy splendor całej uroczystości. Następnie goście przenoszą się do Wielkiego Refektarza, by do białego rana bawić się w sali weselnej. Po zakończeniu wesela wszyscy zgromadzeni mają możliwość odpoczynku w jednej z komnat zamku, co stanowi nie tylko okazję do regeneracji organizmu, ale też spore przeżycie. Stronę zamku w Gniewie, można znaleźć pod adresem: http://www.zamek-gniew.pl/wesele.

Chlebem i solą, czyli z tradycją

Tradycyjne powitanie pary młodej chlebem i solą zapewni nutkę tradycyjnej atmosfery już od samego początku przyjęcia, bowiem uczyni to sam kapelan zamku. Salwa armatnia to również element możliwy do zamówienia, podobnie jak pojedynki rycerskie, mogące urozmaicić gościom zabawę.

Uroczyste chwile podkreślą też pięknie nakryte stoły przygotowane przez pracowników Zamku w Gniewie. Całości dopełni wykwintna staropolska kuchnia serwowana przez najlepszych kucharzy. Wybór potraw, jakie wybierzemy, zależy tylko od nas, ale w takim klimacie warto zjeść coś tradycyjnego, co będzie idealnie współgrało z otoczeniem Zamku. Wyjście na dziedziniec to okazja nie tylko do zrobienia sobie przerwy w tańczeniu, ale też obserwacji pięknego otoczenia. Rzadko kiedy ma się przecież okazję spędzać wesele na zamku.

Najważniejszy dzień naszego życia w piątek?

Jeszcze do niedawna nikt nie wyobrażał sobie organizacji wesela w dni powszednie. Sobota była świętością, a odstępstwo od reguły czymś niedopuszczalnym. Dziś jednak wystarczy powiadomić gości z wyprzedzeniem o planowanej dacie wesela, by mogli oni odpowiednio zaplanować swoje urlopy. Hotel na Zamku w Gniewie oferuje korzystne rabaty cenowe na organizacje wesela od poniedziałku do piątku. Promocja obowiązuje co prawda tylko w letnich miesiącach, ale to w nich urządza się najwięcej wesel.

Jeśli wszyscy goście dostosują się do wyznaczonej daty, wspaniała zabawa równie dobrze jest możliwa. Gdy zacznie się weselne szaleństwo nikt nie będzie przecież patrzył w kalendarz.

Dodaj komentarz